Γιατί Vista κύριοι ;

You can talk here for anything you want...
but always in the spirit of the forum! ;)

Re: Γιατί Vista κύριοι ;

Postby kostis » Thu Jun 28, 2012 2:41 pm

Τελικά απ' ό,τι βλέπω τίποτε δεν έγινε...καταφέραμε να τους πείσουμε να ακουστούμε, να εκφράσουμε απόψεις και ίσως πιθανή συνεργασία τζαι εμείναμε στο πότε να βρεθούμε..Κατά τη γνώμη μου στο irc κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει.
Θα πρέπει να οριστεί μια μέρα συγκεκριμένη συνάντησης μεταξύ μας, και όποιος μπορεί και ενδιαφέρεται θα πάει. Ας εν και 2 άτομα. Σιγά.
Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά η εντύπωση που μου δίνεται είναι ότι αυτό είναι ένα group "ενδιαφέροντως" (μας αρέσει το λίνουξ), χωρίς να γίνονται ουσιαστικές κινήσεις προώθησης του στην τοπική κοινότητα.

Όπως και να 'χει, εγώ θα προσπαθώ με τον δικό μου τρόπο όποτε μπορώ να προωθώ το λογισμικό ανοικτού κώδικα γενικότερα, και θα παραμένω πάντα στη διάθεση σας για οποιαδήποτε βοήθεια και συνεργασία, το είπα και πιο παλιά άλλωστε.
kostis
Forum newbie

Postby charizan » Thu Jun 28, 2012 3:36 pm

kostis wrote:Τελικά απ' ό,τι βλέπω τίποτε δεν έγινε...καταφέραμε να τους πείσουμε να ακουστούμε, να εκφράσουμε απόψεις και ίσως πιθανή συνεργασία τζαι εμείναμε στο πότε να βρεθούμε..Κατά τη γνώμη μου στο irc κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει.
Θα πρέπει να οριστεί μια μέρα συγκεκριμένη συνάντησης μεταξύ μας, και όποιος μπορεί και ενδιαφέρεται θα πάει. Ας εν και 2 άτομα. Σιγά.
Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά η εντύπωση που μου δίνεται είναι ότι αυτό είναι ένα group "ενδιαφέροντως" (μας αρέσει το λίνουξ), χωρίς να γίνονται ουσιαστικές κινήσεις προώθησης του στην τοπική κοινότητα.

Όπως και να 'χει, εγώ θα προσπαθώ με τον δικό μου τρόπο όποτε μπορώ να προωθώ το λογισμικό ανοικτού κώδικα γενικότερα, και θα παραμένω πάντα στη διάθεση σας για οποιαδήποτε βοήθεια και συνεργασία, το είπα και πιο παλιά άλλωστε.

Φίλε kostis, εν μέρη θα διαφωνήσω μαζί σου και κυρίως στο κομμάτι " χωρίς να γίνονται ουσιαστικές κινήσεις προώθησης του στην τοπική κοινότητα. "! Το ότι κόλλησε ένα από τα θέματα που προσπαθούμε να προωθήσουμε δεν σημαίνει ότι θα μείνει και έτσι! Έχεις δίκιο στο ότι δεν κινούμαστε με τρελούς ρυθμούς, αλλά με τις καταστάσεις που επικρατούν και την διαθεσιμότητα του καθενός μας δεν είναι και ότι πιο εύκολο! Φυσικά αν έχεις κάποια ιδέα που κατά την άποψη σου θα είναι πιο αποτελεσματική και υλοποιήσημη, τότε μοιράσου την μαζί μας!
It's only funny until someone gets hurt, then it's hilarious!
charizan
Guru

Postby kostis » Thu Jun 28, 2012 3:58 pm

Σαφώς και γίνονται πράγματα, τα βλέπω άλλωστε και στο φόρουμ, απλά ίσως να θέλει παραπάνω τρέξιμο ρε παιδιά νομίζω. Εν με όλη την καλή διάθεση που το λέω.
kostis
Forum newbie

Postby theo » Thu Jun 28, 2012 5:42 pm

Το πρόβλημα είναι ότι ακόμη και οι πιο ενεργοί από εμάς είμαστε «καμένοι» από προσωπικές υποχρεώσεις και μπορεί να μην είναι εύκολο να βρεθούμε απο κοντά. Είναι και η απόσταση... Συναντήσεις στο IRC κάνουν τακτικότατα όλα τα Ubuntu Locos και μάλιστα είναι μια από τις προϋποθέσεις για να γίνεις επίσημη Loco.

Ας το δοκιμάσουμε και αν δεν βρούμε άκρη να το πιέσουμε για επι τόπου συνάντηση.
Some people like to look out of the window. Some others prefer to look at the curtains instead!

www.theo-andreou.org
theo
31337 Guru

Previous

Return to Lounge